PL | EN | GER O firmie Księgowość online Klienci Kariera Kontakt
Księgowość Kadry i Płace Usługi aktuarialne Podpis kwalifikowany Jakość Kapitał zagraniczny

Europa Środkowo-Wschodnia to region roztaczający przed zagranicznymi inwestorami wiele możliwości prowadzenia i rozwoju biznesu.

Wybór Polski jako miejsca docelowego dla prowadzenia działalności gospodarczej jest szczególnie korzystny z punktu widzenia możliwości płacenia niższych podatków niż w wielu krajach Europy Zachodniej, a także zminimalizowania ryzyka wynikającego z wahań globalnej gospodarki.

Jednak rozdzielenie terytorialne właścicieli od spółki powoduje, że trzeba zwrócić szczególną uwagę na kontrolę i analizę sytuacji finansowej inwestycji w Polsce.

Kapitał zagraniczny

KPDA to firma z ogromnym kapitałem doświadczenia, który przez lata był gromadzony przez liderów firmy: biegłych rewidentów i certyfikowanych księgowych. Naszym celem jest współpraca z najlepszymi firmami na rynku, a to wymaga od nas profesjonalnego podejścia w każdej dziedzinie.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zagranicznych inwestorów chcących prowadzić w Polsce firmę lub oddział kładziemy szczególny nacisk na następujące elementy oferty:

Usprawnienie komunikacji

Staramy się aby nasi pracownicy potrafili komunikować się z klientami w języku angielskim lub niemieckim. W naszej ofercie znajduje się również tłumaczenie tekstów biznesowych na język angielski, co dodatkowo potwierdza nasze kompetencje w zakresie komunikacji.

Sprawny system raportowania i informowania

Przygotowujemy różnorodne raporty na indywidualne zlecenie klienta z dowolną częstotliwością, a nad przepływem informacji czuwa nasz analityk finansowy. Największym plusem KPDA jest udostępnienie poprzez portal Strateo dostępu do danych finansowych przez Internet oraz dostarczenie wielu narzędzi analitycznych wspomagających zarządzanie. Wszystko oczywiście może być prezentowane w ojczystym języku klienta.

Doradztwo w zakresie podatków

Dostarczamy kompletną informację o skutkach podatkowych operacji gospodarczych zarówno dla spółki w Polsce jak i spółek zagranicznych. Doradzamy jak finansować spółkę w Polsce aby nie ponosić dodatkowych kosztów podatkowych.

Elastyczność w zakresie świadczenia usług

Nie ograniczamy naszej obsługi tylko do księgowości oraz prowadzenia kadr i płac. Często wyręczmy naszych klientów w pracach administracyjnych i biurowych takich jak przygotowanie przelewów bankowych, pomoc prawna przy przygotowaniu umów i ich opiniowanie, sprawdzanie wiarygodności finansowej spółek. Bez problemu założymy dla klienta spółkę w Polsce i dopełnimy wszystkich obowiązków rejestracyjnych.

Wysoko wykwalifikowani eksperci

Nasi księgowi bez trudu poradzą sobie z prowadzeniem księgowości zgodnie z Międzynarodowymi Standardami Rachunkowości, uwzględnianiem zasad rachunkowości stosowanych w grupie kapitałowej, prowadzeniem księgowości przy użyciu zintegrowanego oprogramowania klienta, sporządzaniem sprawozdania finansowego zgodnie ze standardami klienta i w jego języku.

W większości z obsługiwanych przez nas firm z obcym kapitałem mamy bezpośredni kontakt z zagranicznym kierownictwem. Staramy się także wychodzić poza zakres obowiązków wynikających z zawartych umów, doradzając i pomagając w każdej sprawie, w której mamy wiedzę i doświadczenie.

Najważniejszym dla nas zadaniem jest budowa takiej renomy aby nasi zagraniczni partnerzy mieli pewność, że na KPDA można zawsze polegać.

Polityka prywatności